Sportista ilgtermiņa attīstība no psiholoģiskā, fiziskā un bioķīmiskā skatu punkta.

19.04.2023. 18:17

.

Semināra norises datums, vieta un laiks: 29.04.2023. plkst. 10:00- 16:00         

Klātienē notiek “Skanstes City” konferenču centra zālē Nr. 1Skanstes ielā 50vietu skaits ierobežots.

 • Sporta specilāstiem tiek piešķirta LTTC apliecība 8 h klātienes dalībniekiem,
  • Dalības maksa seminārā - 60.00 eiro,
  • Pieteikšanās līdz 26. aprīlim
  • Reģistrācija un sīkāka informācija par semināru:
   1. https://sportadarbnica.lv/seminars-treneriem
   2. Kristaps Zvejnieks (+37126456894)
  • Papildus informācija: semināra dalībniekiem tiek nodrošināts ūdens, tēja un kafija, kā arī uzkodas semināra laikā. Uzkodas semināra dalībniekiem nodrošina sadarbības partneris “Orthomol Latvia”

Semināra Tēmas:

1.     10:00 – 11:30 Teorētisko lekciju Sportistu ilgtermiņa motivācija un mērķtiecība lasa Olimpietis, kalnu slēpošanas treneris, sporta psiholoģiskās sagatavotības treneris - Kristaps Zvejnieks.

Lekcijas tēma: “Sportistu ilgtermiņa motivācija un mērķtiecība

Lekcijas apraksts: Motivācija ir sportista īpašību piramīdas pamatā. Bez sportista vēlmes un apņēmības uzlaboties, visas citas sportistiem tik ļoti nepieciešamās īpašības – pārliecība, koncentrācija, emociju kontrole, ir bezjēdzīgas. Lai kļūtu par iespējami labāku sportistu un attīstītu savas spējas, motivācija ir viens no svarīgākajiem faktoriem ceļā uz sava maksimālā potenciāla attīstību. Lekcijā tiks prezentēts sporta psiholoģiskās sagatavotībās skatījums uz sportu ilgtermiņā, motivācijas veicināšanas uzdevumiem sportistiem un treneriem.

+Pauze 10min.


2. 12:00 – 13:30 Teorētisko lekciju Laba stāja – panākumu atslēga?” lasa, ārsts OHL hokeja komandā un LHF, sporta medicīnas rezidents - Vineta Bīriņa.

Lekcijas tēma: ”Laba stāja – panākumu atslēga?”

Lekcijas apraksts: Jebkura sportista maksimāli labam rezultātam nepieciešama laba stāja, kas ir kā stūrakmens cilvēka ķermenim ne tikai statiskā stāvēšanā vai sēdēšanā, bet jebkurā fiziskā kustībā. Pamata atslēga ir pareiza kaulu un locītavu savstarpējā pozīcija, kas sekojoši nodrošina adekvātu muskuļu noslogojumu pie jebkura ķermeņa stāvokļa un kustības izpildes. Ja muskulis tiek darbināts pareizā apjomā un slodzes dozējumā, tas spēj veikt visefektīvāko darbu. Tas nozīmē, ka gan drošāka, gan maksimāli efektīvāka kustība nav iespējama bez pareizas stājas! Ieguldot darbu stājas koriģēšanā un ķermeņa skeleta stabilizācijā - rezultāts un performance būs ne tikai labāka, bet arī fiziskajai veselībai mazāk traumatiska!”

+Pauze 20min.


3. 14:00 - 15:30 Teorētisko lekciju Stresa bioķīmija" lasa apmācīttiesīgs ārsts, neirologs, manuālais terapeits, kineziologs - Anita Djačenko.

Lakcijas tēma: “Stresa bioķīmija

Lekcijas apraksts: Iekšējie un ārējie faktori, kas ietekmē mūsu organisma atbildes reakciju stresa situācijās ir dažādi, tikpat daudz ir arī veidu kā dažādās situācijās palīdzēt to novērst un optimizēt. Kā palīdzēt sev un citiem darboties ar stresu un ar kādiem vingrinājumiem? Kādi uztura bagātinātāji, vitamīni u.c. metodes var palīdzēt stresa apstākļos, pie pārslodzēm un traumu gadījumos? Uz šiem jautājumiem radīsim atbildi “Stresa bioķīmijas” lekcijā.

+Pauze 10min.

4. 15:30 – 15:50 Teorētisko lekciju “Būtiskas uzturvielas sportistu veselībai” lasa, Orthomol medicīnas pārstāve – Ieva Kalniņa.

5. 15:50 – 16:00 LTTC Apliecību izsniegšana

 

«« Atgriezties